Кучиња нападнаа велосипедист на плоштад

by fokus 14:48
14:48

52-годишниот Д.Н. пријавил вчера во полициска станица дека бил нападнат од кучиња додека се движел на точак низ плоштад Македонија.

„На 08.06.2018 година во 14,20 часот во Полициската станица Центар Д.Н.(52) пријавил дека истиот ден околу 11,30 часот на Плоштад Македонија додека управувал со неговиот велосипед, бил пресретнат од кучиња-скитници при што едно од кучињата го каснало во пределот на десната потколеница“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости