Куче-скитник каснало 24-годишно момче во Центар

by fokus 11:38
11:38

Синоќа во 01,40 часот во Полициската станица Центар Д.Т.(24) пријавил дека на 05.06.2018 година во 23:10 часот на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ додека се движел пеш бил каснат од куче-скитник во пределот на левата потколеница.

Поврзани новости