Кржалоски од УМС на ВМРО-ДПМНЕ нов директор на Службен весник

by fokus 19:09
19:09

Лука Кржалоски е новиот в.д. Директор на јавното претпријатие „Службен весник“.

Тој доаѓа на местото на досегашната директорка Ангела Атанасова, a промената на директорското место денеска беше објавена во Службен весник.

- Advertisements -

Инаку, Лука Кржалоски е дел од Извршниот комитет на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ и еден од најактивните млади членови на УМС.

Поврзани новости