Крводарителска акција на Црвен крст за Пресвета Богородица

by fokus 15:39
15:39

По повод денешниот празник Пресвета Богородица, општинската организација на Црвен крст Центар во соработка со Институтот за трансфузиона медицина организира голема крводарителска акција.

Крводарителската акција започна во девет часот утрово, а ќе трае до 17 часот. Местото на одржување е во Домот на АРМ.

Од Црвен крст се надеваат дека оваа година ќе ја надминат бројката од 242 крвни единици кои беа реализирани при минатогодишната акција.

Поврзани новости