Крвава пресметка меѓу две лица во Чаир

by Фокус

Доцна синоќа околу 1 часот пред Поликлиниката Чаир, Итната медицинска помош ги затекнала повредени со остар и тврд предмет Б.П. и А.Л.(21) од Скопје.

Двајцата се расправале, па физички се пресметале, по што заедно завршиле повредени пред поликлиниката, кога ги здогледале вработените од Итната помош.

Лицата биле пренесени во Градската општа болница „8 Септември“ и Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Подоцна, како што информираа од МВР, едниот од нив бил приведен.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок

Поврзани новости