Крсто Мукоски не размислува за враќање во ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 09:01
09:01

Пратеникот Крсто Мукоски во изјава за „Независен“, соопшти дека не размислувал за враќање во ВМРО-ДПМНЕ.

„На средбата воопшто не стана збор за наше враќање во партијата, ниту пак, претходно сме разговарале за тоа“, истакна Мукоски.

- Advertisements -

Мукоски е дел од групата на осум пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, кои беа беа исклучени од повеќе матични партии, бидејќи гласаа за уставните измени.

Поврзани новости