Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“, судењето на Кочан на седми ноември

by fokus 21:09
21:09

Кривичниот суд ги прифатил обвиненијата за предметите „Труст“ и „Тотал“, а Специјалното јавно обвинителство денеска го примило известувањето.

Во предметот „Труст“ што го отвори СЈО првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан.  Според обвинението, осомничените со фалсификувани документи местеле тендери во ЕЛЕМ во вредност од 17 милиони евра.

- Advertisements -

Првата јавна расправа за овој предмет е закажана за 7 ноември.

Поврзани новости