Кривична за струмичанец, изнајмил возило и не го вратил

by fokus 17:03
17:03

Кривична пријава е поднесена против 22-годишен жител на Струмица кој изнајмил возило од рент-а-кар агенција и не го вратил.

Пријавата е поднесена против Н.П. за „затајување“. Тој на  18 февруари изнајмил „фиат 500” и според договорот требало да го врати на 20 февруари. Откако истекол рокот за враќање, тој не го вратил возилото, ниту пак одговарал на телефонските повици.

- Advertisements -
Banner 300x250_

На овој начин, Н.П. се стекнал со противправна имотна корист од околу 14.000 евра денари на штета на рент-а-кар агенцијата.

Поврзани новости