Кривична пријава за сопственикот и фирмата од која синоќа истече солна киселина

by fokus 16:25
16:25

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска информираше дека ќе биде поднесена кривична пријвата против фирмата од која истече солна киселина од цистерна вчеравечер во општина Гази Баба.

„Ние излеговме на лице место, составен е записник, даден е мој налог да биде направена кривична пријава против фирмата и сопственикот, затоа што е работено без решение. Таму има околу 50 тони солна киселина“, истакна Шилегов.

- Advertising -

Поврзани новости