Кривична пријава против албански државјанин за тешка кражба

by fokus

Кривична пријава е поднесена против албански државјанин поради основано сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба“.

Осомничениот, 47-годишен Д.У. од албанското село Суме, на 12 и 13 август годинава извршил кражба во спортска обложувалница на улицата „Илинденска“ во Тетово од каде одзел околу 366 илјади денари. 

Поврзани новости