Крива Паланка: 63 – годишник сторил полов напад на 13 – годишно девојче

by fokus

63-годишен жител од Крива Паланка со иницијали Ѓ.С. е упасен поради сомнение дека сторил кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило 14 години, информира МВР.

Според полицијата, на седми овој месец, во продавница во Крива Паланка тој извршил полови дејствија над тринаесетгодишно девојче од градот.

Настанот во полиција го пријавиле родителите на девојчето.

Поврзани новости