Кристијано Роналдо позитивен на Ковид-19

by fokus 16:39
16:39

Напаѓачот на Јувентус и Португалија, Кристијано Роналдо е позитивен на корона вирус.

Сега фудбалерот ќе мора да оди во самоизолација и ќе го пропушти натпреварот од Лигата на нации против Шведска закажан за утре.

- Advertisements -

Исто така, тој мора да ги пропушти следните натпревари за Јувентус – со Кротоне во италијанскиот шампионат (17 октомври) и со Динамо Киев во Лигата на шампионите (20 октомври).

Поврзани новости