Краткотраен дожд и засилен ветер во текот на денот

by fokus 08:51
08:51

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно и врнежливо, а така ќе биде се до вторник. Се очекуваат и силен ветер и грмежи.

-Променливо облачно со повеќе облачност во западните делови каде што ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од југоисточен правец, велат од УХМР.

- Advertisements -

Максималните температури денеска ќе се движат до 18 степени.

Поврзани новости