Кралската свадба во ЖИВО

by fokus 12:46
12:46

Гостите почнаа да пристигнуваат на кралската свадба на Хари и Меган, која се пренесува во живо.

Двојката ќе се венча во капелата St George’s Chapel, Windsor Castle. Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган по патеката до олтарот, а 600 гости ќе присуствуваат на службата.

Поврзани новости