Кралицата Елизабета не се откажува од јавање коњ

by Fokus 12:23
12:23

Кралицата Елизабета исклучително е активна и покрај тоа што веќе има 92 година.

Британските медиуми јавија дека таа јавала коњ минатата недела околу дворецот Виндзор.

- Advertisements -

Јавањето коњ е едно од омилените хобија на британската кралица.

Поврзани новости