Крај на една убава авантура: Роберт Редфорд ја завршува актерската кариера

by fokus 09:21
09:21

Популарниот американски актер, Роберт Редфорд (81) најави дека ја завршува актерската кариера и оти неговиот филм „Старецот и пиштолот“ најверојатно ќе биде  неговата последна улога.

Во интервју за „Ентертејмент Викли“, тој рече дека размислува за пензија, бидејќи се уморил од глумење.

- Advertisements -

Редфорд, кој овој месец полни 82 години, вели дека глуми од својата 21 година.

– Си помислив, па тоа е доволно… Никогаш не вели никогаш, но речиси сум сигурен дека е готово што се однесува до моето глумење, додава холивудската ѕвезда.

Во неговиот последен филм тој го глуми Форест Такер, вистинска личност, осуденик кој се фалел дека е поуспешен во бегање од Хари Худини. Филмот треба да се појави во киносалите на 28 септември.

Поврзани новости