Краделе врати и прозори од студентскиот „Гоце Делчев“ заедно со малолетно дете

by fokus

МВР соопшти дека двајца скопјани и едно малолетно дете од 14 годишна возраст добија кривични пријави поради сомнение за тешка кражба.

Тие на почетокот на декември во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Тафталиџе одзеле алумиумски врати и прозори, коишто биле демонтирани.

Крадците се стекнале со противправна имотна корист од околу пола милион денари.

Поврзани новости