Коѕијас: Разликите со Скопје може да се решат со смелост

by fokus

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели Никола Коѕијас министрот за надворешни работи на Грција, во интервју за германскиот весник „Шпигел“.

-Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и со култура. Овие прашања се чувствителни, но можат да се решат со смелост, како што правиме сега, вели Коѕијас за „Шпигел“.

Поврзани новости