ФОТО Коѕијас му ја испеа „Happy Birthday“ на Метју Нимиц, му донесоа и торта

by Fokus 10:58
10:58

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас при пристигањето во Псарадес, каде што се потпиша конечниот договор за решавање на накедонско-грчкиот спор му ја испеа песната „Happy Birthday“на специјалниот медијатор Метју Нимиц.

На денешниот ден Нимиц слави роденден, кој се поклопи и со потпишувањето на историскиот договор.

- Advertisements -

К.С.

 

Поврзани новости