Ковачевски утре ќе се сретне со Села

by Fokus 22:40
22:40

Продолжува широката консултација за францускиот предлог за почеток на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија.

За утре е најавена средба на премиерот Димитар Ковачевски со лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села.

Средбата ќе се одржи во Клубот на пратениците од 11 часот.

Поврзани новости