Ковачевски: Не ја чекавме Арсовска со трубачи пред СДСМ!

by Fokus

Запрашан за евентуален состанок со градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, премиерот Димитар Ковачевски категорични ги отфрли тие информации.

„Не сум имал таен состанок со Арсовска ни со никој друг. ВМРО ДПМНЕ ветуваше најмодерен град, а ние не ја чекавме Арсовска со трубачи пред зградата на СДСМ. Досега видовме само ветувања и крадења на микрофони во Советот на Град Скопје“, рече Ковачевски.

Поврзани новости