Ковачевски и Петков имаа „блиска“ средба во Брисел (Видео)

by fokus 14:02
14:02

Започна самитот ЕУ-Западен Балкан во Брисел, а една од камерите пред официјалниот почеток на состанокот ги „улови“ премиерите на Македонија и Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков во близок меѓусебен разговор.

Она што можеше да се забележи е мавтањето со прст на Ковачевски пред Петков. Сепак, не можеше да се слушне за што точно разговарале.

 

 

Поврзани новости