Коцевски прогласи победа во прв круг во Велес: Исправена е неправдата што ми беше направена на претходните избори

by Fokus 22:39
22:39

Аце Коцевски, кандидатот на СДСМ во Велес победи со 4.000 гласови, истакна на вечерашната прес-конференција каде прогласи победа во првиот изборен круг.

– Оваа вечер е исправена неправдата што ми беше направена на претходните избори. Јас ќе им бидам градоначалник на сите граѓани на Велес, нема да правам разлика – истакна Коцевски.

- Advertisements -

Поврзани новости