Коце Трајановски се прости од Беличанец: Замина драга пријателке без да се поздравиме, без да кажеш збогум

by fokus

Додека таа беше граоначалничка на Кисела Вода, тој беше градоначалник на Град Скопје. Коце Трајановски со последна порака по смртта на Билјана Беличанец.

„Замина драга пријателке без да се поздравиме, замина без да кажеш збогум. Беше среќна на даските што живот значат, а за нас пријатно чувството и радост кога те гледавме на нив. Се бореше со огромна енергија за секој дел од Кисела Вода да направиш нешто подобро. Твоите барања кон градот и кон мене беа со љубезност, молба и желба за подобра општина. Јас, насмевка и среќата успевав да ти изнудам на секоја средба и за секој проект што го направивме за Кисела Вода. Ќе ни недостигаш. Најди мир во вечноста Биле“-напиша Трајановски на својот Фејсбук профил.

Поврзани новости