Коце Трајановски не дојде на дебата со Шилегов и останатите кандидати за Скопје

by fokus 18:28
18:28

Кандидатот за градоначалник за Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, попладнево не се појави на дебатата на телевизија 24.

Водителот Младен Чадиковски на почетокот на дебатата информираше дека Трајановски до почетокот на емисијата не одговорил на поканата.

- Advertising -

На дебатата се присутни пет од осумте кандидати за градоначалник на главниот град. Освен кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, на дебатата не дојдоа и кандидатите на БЕСА и ДПА.

Поврзани новости