Коце лично ја чистеше бојата од плоштадот

by fokus 01:08
01:08

Неколку часа по завршување на протестот на Шарената револуција на кој беше обоен плоштадот Македонија, екипи од Комунална хигиена, како и од противпожарната служба ја чистеа бојата од плочникот. Но, тие не беа сами и имаа помош лично од градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, кој заедно со градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, со црева прскаа со вода.

Поврзани новости