Котевски: Македонија покажа дека е демократска држава

by fokus 20:33
20:33
Денеска Македонија покажа дека е демократска држава. Им го честитаме изборот на граѓаните кои излегоа масовно да гласаат за да ја затворат кризата во која СДСМ ја втурна земјата. Изборите минаа во фер и демократска атмосфера, без сериозни инциденти, рече Иво Котевски, портпарол на ВМРО – ДПМНЕ на прес конференција која се одржува во моментов во партиското седиште.

Поврзани новости