Костов: Минатите 11 години економски се развивавме како никој друг, Заев да почне да ги решава проблемите на граѓаните

by fokus 20:10
20:10

Сотир Костов во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека политиката на оваа власт е тотално погрешна и дека надворешната политиката треба да си ја води министерот за надворешни работи, а премиерот Заев треба да работи на домашните проблеми.

-Заев требаше да биде овде. Поранешните 11 години економски се развиваме како никој друг од Париз па надоле. Тоа е заслуга на Груевски и луѓето од власта. Сега вртиме, спинуваме и тие луѓе не чинат, ги затвораме. Заев да го послуша Милчин и да се врати тука да ги решава горливите егзинстеционални проблеми на граѓаните, рече Костов.

- Advertisements -

Поврзани новости