Косовска полицајка пронајдена мртва во Гњилане

by Fokus

Припадничка на косовската полиција е пронајдена мртва во нејзината куќа во Гњилане, соопшти полицијата.

Како што се наведува, починатата имала 46 години, а нејзиното безживотно тело го пронашла полициска патрола околу 11.45 часот.

Исмет Хасани, портпарол на косовската полиција за регионот Гњилане рече дека полицијата веднаш по пријавата излегла на местото на настанот каде го пронашла безживотното тело на нивната колешка.

Поврзани новости