Косовец починал откако со мерцедесот удрил во бетонска бандера

by Фокус 12:02
12:02

Косовскиот државјанин Ш.Х. (48) починал откако вчера во 17 часот на булеварот Никола Карев во Скопје изгубил контрола врз неговиот мерцедес и удрил во бетонска бандера.

Како што информираа од Министерството за внатрешни работи, по незгодата лицето во тешка состојба е пренесено во Комплекс клиники “Мајка Тереза”, каде е констатирана смрт.

Извршен е увид на местото на настанот.

Поврзани новости