Косовец фатен со фалсификувана француска виза

by fokus 14:05
14:05

Државјанин на Косово бил фатен со фалсификувана француска виза на граничниот премин Аеродром „Скопје“ и бил предаден на испектори.

„На 06.09.2018 година во 05.40 часот на Граничниот премин Аеродром „Скопје“, при пасошка контрола, било констатирано дека француската виза „D“ на лицето Г.Е.(19) од Косово е фалсификувана. Г.Е. бил предаден на инспектори од регионалниот центар за гранични работи за понатамошна постапка“, пренесува МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости