„Космонаутко“ ја вакцинираше Шекеринска

by fokus 20:06
20:06

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска се вакцинираше во СЦ Борис Трајковски. Шекеринска ја вакцинираше  познатиот медицински техничар Денис Јанкуловски – Космонаутко, кој во последните месеци е задолжен за организацијата и вакцинирањето во најголемиот пункт за вакцинација во земјава.

По вакцинацијата таа порача:

- Advertisements -

-Да го заштитиме своето здравје и да придонесеме за колективното. Доколку не сте вакцинирани пријавете се на www.vakcinacija.mk, порача Шекеринска.

Поврзани новости