Ќосето од ќелија: И во зандани пише аго „Слобода или смрт“

by fokus 11:49
11:49

Осудениот за настаните од 27 април, Горанче Ангеловски Ќосето на својот фејсбук профил постави фотографија со натписот „Слобода или смрт“.

Тој беше осуден на 12 години затворска казна, поради немилите настани во Собранието во 2017 година.

- Advertisements -

 

Поврзани новости