Ќосето и Ченто се откажаа од давање своја одбрана за 27 април

by fokus 10:31
10:31

Обвинетите Јане Ченто и Горанче Ангеловски познат како Ќосето се откажаа од давањето своја одбрана пред судот како обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок во упадот на Собранието.

Од давање исказ пред судот се откажа и обвинетиот Младен Додевски кој беше уапсен откако по него се трагаше со потерница.

- Advertisements -

Судењето продолжува со исказ на Игор Југ кој не се откажа од давањето исказ пред судот.

Поврзани новости