Координативната средба прекината, ќе продолжи утре

by fokus 18:49
18:49

Координативната средба на политичките партии за договорање на продолжување на конститутивната седница предмалку е прекината без да биде постигнат договор. Продолжувањето на средбата е закажно за утре во 12 часот.

Партиите денеска успеаја да се договорат околу составот на Собраниската комисија за избори и именувања. Според договореното, во Комисијата ВМРО-ДПМНЕ ќе има шест пратеници, СДСМ пет, а ДУИ и БЕСА по еден.

- Advertisements -

 

Поврзани новости