Контролор на ЈСП нападнал патник

by Фокус 12:43
12:43

Шедесет годишниот Ј.П. од Скопје пријавил во МВР дека вчера околу 07.30 часот би, физички нападнат од контролор на Јавното сообраќајно претпријатие.

Како што информираа од полицијата, нападот се случил на улицата Авдија Авдовиќ, во моментот кога се симнувал од автобус број 65.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости