Контрапротестанти од другите градови со автобуси беа донесени пред Уставен суд

by Фокус 11:10
11:10

Контрапротестанти од сите градови денеска пристигнале пред Уставен суд, за да како што велат, дадат поддршка на уставните судии во донесувањето на одлуката претседателот да ги помилува сите оние кои учествувале во изборни нерегуларности.

Според информации на „Фокус“, по неколку автобуси биле ангажирани од секој град за да ги донесат контрапротестантите пред Уставниот суд, каде од вчера дел од нив под раководната палка на градаоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски веќе поставија шатори.

Автобуси можат да се забележат од Охрид, Штип, Кочани, Прилеп, Крива Паланка….

Поврзани новости