Конте по поразот од Јувентус: Не можеме да постигнеме резултати ако возиме 80 километри на час

by Fokus 09:57
09:57

Тренерот на Интер, Антонио Конте го коментираше поразот од Јувентус (1:2) во 7. коло од италијанскиот шампионат. Миланскиот клуб изгуби бодови за прв пат оваа сезона.

– Јувентус ја покажа целата своја моќ во нападот. Не можам да се жалам за моите момци, тие се обидоа. Имаме долг пат да стигнеме за да стигнеме до Јувентус. Сега не смееме да се споредуваме со нив. Тие се на различно ниво. Ние работиме на намалување на јазот. Победивме шест натпревари, но не заборавајте дека ги поминавме со брзина од 200 км на час. Не можеме да постигнеме резултати ако возиме 80 км на час, изјави Конте.

- Advertisements -

Интер синоќа го забележа првиот пораз оваа сезона на домашна сцена и падна на втората позиција во Серија А.

Поврзани новости