Конституиран деветиот состав на парламентот

by fokus 16:49
16:49

Mандатите на сите 120 пратеници денеска беа верификувани со што се конституираше деветиот собраниски состав.

Собраниската седница е прекината поради формирање Комисија за избор и именување која ќе треба да достави предлог за избор на претседател на Собранието. Трајко Вељаноски на пратеници им ги честиташе новогодишните празници, но не кажа кога ќе продолжи седницата.

- Advertisements -

Поврзани новости