Коневски и Мијалков од диско порачаа: Македонија ќе победи

by fokus 15:28
15:28

Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски на својот фесбук профил објави селфи фотографија со екс директорот на УБК, Сашо Мијалков во една од скопските дискотеки насловена како слоганот на вчерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ, „Македонија ќе победи“.

Фотографија под ист наслов, Коневски на Фејсбук сподели и со лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, направена во истата дискотека.

- Advertisements -

Поврзани новости