Комити стигнаа пред ОЈО, „говор“ држи отец Ивица

by fokus 21:26
21:26

Навивачката група Комити која вечерва протестира за убиството на нивниот член Никола Саздовски-Саздо предмалку стигна пред Основното јавно обвинителство каде палат свеќи.

Говор држи отец Ивица кој повика веќе во Македонија да нема невини жртви и убиства по улиците. Тој се помоли и за душата на убиениот Никола и порача дека во Македооците имаат почит за сите и очекуваат почит од сите.

Поврзани новости