Комисијата предлага продолжување на мерките за уште една седмица

by Fokus 12:43
12:43

На утринскиот состанок, Комисијата за заразни болести ѝ предложи на Владата актуелните рестриктивни мерки да останат на сила уште една седмица.

Пакетот рестриктивни мерки кој беше донесен пред две седмици, опфаќаше затворање на сите угостителски објекти, кафичи, ресторани, фитнес клубови, обложувалници и слично.

- Advertisements -

Поврзани новости