Комеморација во МНР за Илинка Митрева

by Fokus 21:50
21:50

Утре во Министерството за надворешни работи ќе се одржи комеморација за смртта на поранешната министерка за надворешни работи, Илинка Митрева.

Некогашната политичарка почина на 31 јули во Скопје, на возраст од 72 години, а настанот ќе се одвива во амфитеатарот на Министерството, со почеток во 10:00 часот.

 

Поврзани новости