Комбе влета во маса луѓе во Германија, тројца загинаа, триесетина се повредени

by fokus

Најмалку четворица луѓе загинаа, а околу 30 се повредени кога комбе влета во група луѓе во градот Мунстер во западна Германија, соопшти германското Министерство за внатрешни работи.

Возачот, според полицијата, се самоубил со огнено оружје.

Според Шпигел германските власти се сомневаат дека станува збор за терористички напад.

Поврзани новости