Комбе влета во маса луѓе во Германија, тројца загинаа, триесетина се повредени

by fokus 18:31
18:31

Најмалку четворица луѓе загинаа, а околу 30 се повредени кога комбе влета во група луѓе во градот Мунстер во западна Германија, соопшти германското Министерство за внатрешни работи.

Возачот, според полицијата, се самоубил со огнено оружје.

- Advertisements -

Според Шпигел германските власти се сомневаат дека станува збор за терористички напад.

Поврзани новости