Колин Џефри не починал од ебола, аутопсијата ќе ја открие причината

by Фокус 16:27
16:27

Британецот Колин Џефри не починал од ебола, тукушто соопштија здравствените власти, врз основа на резултатите од анализата во лабораторијата во Хамбрг.

Како што најавија тие, аутопсијата треба да покаже која е причината за неговата смрт, која ќе се направи деновиве.

Тоа значи дека повеќе нема потреба од карантин и во хотелот каде престојуваше починатиот и во болницата.

Поврзани новости