КОЈ ПАТ ЌЕ ГО ФАТИМЕ

by fokus 10:49
10:49

Пишува: Стојан АНДОВ

Груевски изгради споменици на херои, ама и на убијци на македонски патриоти
За жал, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, и покрај напорите да се покаже како демократска, десничарска партија, не може да се ослободи од споменатите препади со спомениците што ги направи Никола Груевски.

- Advertisements -

Но, тоа се само споредни делови од политичката бесмисла и неписменост кај македонските млади политичари.

Целата колумна прочитајте ја во новиот број на неделникот „Фокус“ кој можете да го купите и во електронска форма на овој линк.

Поврзани новости