КОД: Чавков одбил да даде исказ за крвавиот четврток во Собранието

by Fokus 16:25
16:25

Екс директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков одбил да даде исказ за крвавиот четврток во Собранието, пренесува КОД.

Тие ќе откријат што содржи извештајот на работната група на МВР за однесувањето на полицијата и полициските функционери во врска со нападите во Собранието? Кој постапил спротивно на Законот и кој како се правдал за своите постапки?

- Advertisements -

Поврзани новости