Коалицијата „За подобра Македонија“ подготвена за избори, Груевски ќе биде носител на листа

by fokus 11:19
11:19

Коалицијата „За подобра Македонија“, што ја предводи ВМРО-ДПМНЕ, оствари средба на која било заклучено дека се подготвени за избори, а се прават последните подготовки околу програмата.

Состанокот го водеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој најави дека тој ќе биде носител на листа на претстојните избори. На новинарско прашање зошто не му се дозволува пристап на СЈО во УКБ, Груевски рече дека СЈО има пристап до се.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Генерален заклучок од средбата е дека со распишувањето на изборите вратена е смислата на демократијата во земјава.

Поврзани новости