Клоп со пофални зборови до Златан Ибрахимовиќ

by fokus 16:02
16:02

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го сподели своето мислење за напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ.

– Златан, каков играч! Го видов како се бори по повредата. Тој излезе и постигна гол во својот прв натпревар. Сака исклучителни моменти. Ибрахимовиќ е еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот. Ја вади последната капка од своето тело, изјави Клоп.

- Advertisements -

Ливерпул утревечер ќе игра со Милан во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите, а во Б-групата се и екипите на Атлетико Мадрид и Порто.

Поврзани новости