Кличко објави и видео од бомбардирана зграда во Киев

by Fokus

Четири лица загинаа во бомбардирањето во текот на ноќта, изјави градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко.

„Спасувачите се’ уште го гаснат пламенот“, изјави тој.

Кличко објави и видео од зграда која била бомбардирана во Киев.

Поврзани новости